top of page
Ekran Resmi 2023-09-26 01.13.17.png

Yapay Zeka-Veri Bilimi Eğitim Kampı
Eğitim Hakkında 

Eğitim Hakkında

Yapay Zeka - Veri Bilimi Eğitimi, günümüz ve geleceğin teknolojilerine en kısa yoldan ulaşmanın anahtarları olup kendinize yaptığınız en güzel yatırımlardan biri olacaktır. Bu eğitim ile bilgi ve becerilerinizi geliştirerek, hızla değişen dünyada emin adımlarla ilerlersiniz. Unutmayın, yapay zeka sadece bir teknoloji değil, aynı zamanda geleceği şekillendiren bir araçtır.

Bu eğitim kampı, 2 ay zoom üzerinde canlı ders ve sonrasında 2 ay da bitirme projeleri yapılması olmak üzere toplamda 4 aylık program olarak planlanmıştır.

 

Bu programda, Python programlama dilini kullanarak veri analitiği, verileri analiz için hazırlama, veri görselleştirme, modeller oluşturma, makine öğrenmesi ve veri madenciliği, derin öğrenme genel başlıkları altında büyük veri analitiği ile model seçimi ve modelleme temelleri ele alınmaktadır.

 

Eğitim kampı proje ve uygulama ağırlıklı olacaktır. Program boyunca toplamda 60 proje çözülecektir. Ders esnasında veya derslerden sonra örnek çözümlü projeler ile Kaggle’da rastgele seçilmiş projelerden ödev olarak verilen toplamda 40 proje derslerde çözülecektir. Canlı derslerin tamamlanmasından sonraki 2 ay içerisinde ise 20 bitirme proje ödevinin çözülmesi sağlanacaktır. Böylece 60 proje ile tüm konular pekişmiş, uygulamalı olarak öğrenilmiş ve 1 yıl çalışmış kadar tecrübe kazanılacaktır. 

Yapay Zeka Kampı bir programlama öğretme kursu olmayıp Python programlama dili ile yapay zeka öğreten bir programdır. Buna rağmen hiç programlama bilmeyenlerin de kolayca öğrenebileceği bir sistem uygulanmakta ve herkesin anlayabileceği bir dil kullanılmaktadır.

Derslerimiz devam ederken katılımcılara destek için, bu kursu daha evvel başarı ile tamamlamış 2 "Eğitim Programı Asistanımız" olacaktır. Yapılan hatalar ve problemler anında çözüme kavuşturulacaktır. Ayrıca eğitim grubu içerisinde iş birliğini artırmak, yapılan hataları ve çözüm yollarını tartışmak üzere bir Whatsapp ve Online Discord grubu kurulacaktır.

 

Aynı içerikteki ders ücreti ABD’de yaklaşık 18 bin dolar olmasına rağmen, Türkiye’de çok düşük bir ücret ile sınırlı tutulmuştur. Yapay Zeka eğitim Kampı ücreti için yan menüden "Ücret, Ödeme ve İptal Bilgileri" sekmesine tıklayın.

 

Ders ve projeleri başarı ile bitirenler ABD’de Yapay Zeka üzerine yüksek lisans yapmış ve bu konuda bir yıl çalışmış kadar tecrübe sahibi olacaklardır.

Eğitim Hedefleri

Yapay Zeka ve Veri Bilimi eğitimi, teknolojiye yönelik merakı olan herkes için farklı fırsatlar sunar. Bu programı başarıyla tamamlayan katılımcıların elde edeceği fırsat, tecrübe ve yetenekler aşağıdaki gibi olacaktır.

Kariyer fırsatı: İş dünyasında ve endüstride Yapay zeka konusunda uzmanlaşmış profesyonellere büyük bir talep vardır. Bundan dolayı Yapay Zeka eğitimi, katılımcıların kariyerlerinde yeni fırsatlar oluşmasına yardımcı olur. Bu eğitimi bitirenler, şirketlerde Data Scientist (Veri Analisti) olarak işe başlayabilecek ve Yapay Zeka projeleri yürütebilecek düzeyde bilgi ve proje tecrübesine sahip olurlar.

Python programlama dilini kullanabilmek: Veri bilimi için Python programlama dilini öğrenmiş olursunuz.

Veri analizi yapabilmek: İş problemlerini verilere dökebilme ve analiz edebilme kabiliyetine kavuşursunuz. İstatistiksel ve görsel veri analizini iyi düzeyde yapabilirsiniz.

Yapay Zeka algoritmalarını bilmek: Yapay Zeka projeleri için makine öğrenmesi, derin öğrenme, doğal dil işleme ve görüntü işleme gibi genel olarak ilgili algoritmaları öğrenirsiniz.

Yapay Zeka projelerini yapabilmek: Katılımcılar, öğrendikleri bilgileri gerçek dünya projelerine uygulamayı, bu sayede, yapay zeka projelerini başlatma ve geliştirme yetenekleri kazanırlar. Yapay Zeka eğitimi, katılımcılara geleceği şekillendirme gücü verir. Yapay Zeka, sağlık hizmetlerinden sürücüsüz araçlara kadar birçok alanda dönüşümlere yol açacak ve bu dönüşümlerin liderleri, yapay zeka eğitimi almış olanlar olacaktır.

Yapay Zeka ve Veri Bilimi eğitimi, teknolojiye yönelik merakı olan herkes için fırsatlar sunar. Eğitim ile, bilgi ve becerilerinizi geliştirerek, hızla değişen dünyada emin adımlarla ilerlersiniz.

Kimler Katılabilir?

Yazılımcılar, Veri Analistleri (Data Scientist): Yazılımcı olan, iş analitiği, veri analizi ve yönetimi gibi alanlarda çalışanların ayrıca Yapay Zeka alanında gelişip uzman olmak isteyenler ile kariyerine yapay zeka uzmanı olarak devam etmek isteyenler

Orta ve üst düzey yönetici ve yönetici adayları: Yapay Zeka teknolojisi ve veri analitiğini öğrenmek isteyen, işletme sahipleri, yönetim kurulu üyeleri, farklı departmanların (IT, üretim, Satış, Pazarlama, İK vb.) üst ve orta düzey yöneticileri ve yönetici adayları

Yapay Zeka ve Veri Bilimi Teknolojisine İlgi Duyanlar: Sektör, görev ve kıdem süresinden bağımsız olarak, yapay zeka teknolojisine ilgi duyan, veri işlemeye ve anlamlı sonuçlar çıkarmaya, veriye dayalı problem çözmeye ilgi duyan, öğrendiklerini iş hayatında uygulamak isteyen herkes

Diğer:Yapay Zeka konusuna ilgi duyan meslek grupları, şirketler, bu alanda kariyer yapmak isteyen lisans öğrencileri ile lisansüstü öğrenciler.

Katılımcılardan Beklentilerimiz

Azimli ve Çalışkan Olmalı: Derslere katılacak arkadaşlarımızın idealist, başarma konusunda azimli ve önümüzdeki 30 yılın teknolojisini öğrenme konusunda istekli olmaları ve çok çalışmaktan çekinmemeleri gerekmektedir. Eğitime, bu işe gerçekten gönül veren, uluslararası firmalarda üst düzey görevler almak, geleceğin teknolojisini şekillendirmek ve yüksek teknolojilerde söz sahibi olmak isteyen arkadaşlarımızın katılması gerekir.

Yeterli Vakit Ayırabilmeli: Yapay Zeka eğitim kampında, sekiz haftalık süre içinde zoom üzerinden canlı dersler için 96 saat, ders dışında proje çözümleri içinde 4 ayda 400 saatlik vakit ayrılması gerekir. Dolayısı ile yapay zeka eğitim kampına katılacak olanların 4 ay boyunca yaklaşık 500 saat vakit ayırmayı göze almaları gerekmektedir.

Derslere Odaklanmalı: Canlı ders gününde, bir günde 1 dönemlik ders işlenecek şekilde çok yoğun geçecektir. Bundan dolayı sadece derslere odaklanılması ve ders saatlerinde başka iş ve uğraşılarla ilgilenilmemesi gerekmektedir.

image.png
Özet Bilgi

Eğitim Tarihi

18 Kasım 2023-7 Ocak 2024 (8 Hafta)

Bitirme Projeleri Tarihi

8 Ocak 2024-3 Mart 2024 (8 Hafta)

Eğitim Günü ve Saati

Cumartesi ve Pazar / 07:00-14:00

Eğitim Süresi

Canlı eğitim 96 saat

(8 hafta, 16 gün, günde 6 saat)

Eğitim Yeri

ZOOM Platformu

Eğitim Dili

Türkçe

Programlama Dili

Python

Eğitim Bedeli

1.250 USD + (%20 KDV)

İndirim

Programa 3 kişi ve üzeri katılımlarda
% 10 grup indirimi uygulanır.

Kontenjan

25 Katılımcı 

İletişim

+905052638035

Program Bilgileri

Eğitim Tarihleri: 

Bitirme Projeleri Tarihleri: 

Canlı Eğitim Süresi: 96 saat (8 Hafta, 16 gün)

Eğitim Günleri: Cumartesi & Pazar 

Eğitim Saatleri: 07:00-14:00

Eğitim Arası Molalar: Sabah molası 09:00-09:15, Öğle molası 12:00-12:30

Eğitim Dili: Türkçe

Programlama Dili: Python

Kontenjan: .....

Derslere Katılım: Dersler Zoom üzerinden canlı olarak verilecektir. Ders tekrarı veya katılım sağlanamayan dersleri tamamlamak için tekrar izlenebilecektir.

Ders materyalleri paylaşımı: Ders materyalleri ve projeler, https://classroom.google.com adresinde yayınlanacak ve gün içerisinde yazılan kodlar ve projeler buraya yüklenecektir.

Eğitmen ile özel görüşmeler: Dersler haricinde eğitmen ile “Office Hours” dediğimiz 10 dakikalık özel görüşmeler yapılacak, bu bölümde kişisel kariyer için anlaşılmayan konular, kariyer planlaması ve bilimsel araştırma mevzuları görüşülecektir.

Bitirme projelerine destek faaliyetleri: Canlı derslerin bitmesinden sonra 5 hafta sonu daha 2 saatlik proje çözümleri dersleri yapılacaktır. Bu derslerde, otomasyon, MLOps dediğimiz, yapay zeka modellerini mobil cihazlarda çalıştırmak için mobil uygulama geliştirme, yine modelleri web sitelerine entegre etme, web tasarımı örnekleri gösterilecektir. Yapay zeka uzmanı adayı arkadaşlarımız, piyasada Data Scientist olarak çalışabilmeleri için A’ dan Z' ye her türlü bilgi ile donatılacaklardır.

Devam Zorunluluğu: 16 günlük canlı derslerin en az 14’üne canlı katılım şartı vardır. Ayrıca katılım sağlanamayan 2 günlük derslerin videodan izlenmesi ve ders esnasında işlenen projelerin de yapılması gerekir.

 Proje Bitirme Başarısı: Proje ödevlerinin en az %80’ini başarı ile sonuçlandırılması gerekir.

Sertifikalandırma: Devam zorunluluğu ve proje bitirme başarısı şartlarını sağlayan katılımcılar, sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Eğitmen
Zafer Acar_edited_edited_edited_edited.png

Zafer Acar

Yapay Zeka
Bootcamp Eğitmeni

Eğitimlerimiz, 20 yıldır ABD’de yaşayan, "Yapay Zeka Bootcamp Eğitmenliği" yapan Zafer Acar tarafından verilecektir.

Zafer Acar Gazetecilik, Fotoğrafçılık ve Astronomi alanında ön lisans, Bilgisayar Mühendisliği ve Astrofizik alanında Lisans ve Fizik alanında Yüksek lisans sahibidir. Halen Michigan Teknoloji Üniversitesinde Kuantum Bilgisayarlar ve Yapay Zekâ alanında doktora çalışmalarını yürütmektedir.

İş hayatına İstanbul’da bir yazılım şirketi kurarak başlayan Acar, daha sonra Hollywood Film şirketlerinin daveti üzerine Los Angeles’a taşınmış̧ ve 2,5 yıl Hollywood film şirketleri için veri tabanı uzmanı olarak çalışmıştır. Ardından bir Finans Şirketine transfer olup 10 yıl Bilgi İşlem Müdürlüğü yapmış̧ bir yandan da akademik hayatına devam etmiş ve Kaliforniya Eyalet Üniversitesi Fizik ve Astronomi Bölümü’nde dersler vermiştir. Aynı anda Amerikan Deniz Hava Komutanlığı Elektronik Savaş̧ Simülasyon Merkezi’nde yapay zeka uzmanı olarak çalışmış̧ ve burada değişik ödüllere layık görülmüştür. Ardından California Üniversitesi’ni temsilen Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN’de görevlendirilmiş̧ ve gelecekte yapılacak deney sonuçlarını yapay zekâ ile tahmin eden modeller geliştirmiştir. ​

"California Eyalet Üniversitesi" nde yapay zekâ alanında yüksek lisans öğrencilerine ve ABD’de özel eğitim kurumlarında binlerce öğrenciye, yapay zekâ dersleri vermiştir.

Zafer Acar, yapay zekâ alanında akademik, proje uygulamaları ve eğitmenlik olarak üst düzey tecrübeye sahibidir. Yapay zekâ alanında makaleler yazmış, ödüller almış, gazete ve dergilerde yazarlık yapmış ve konuşmacı olarak birçok sempozyum ve konferanslara katılmıştır.

bottom of page