+90 212 603 23 23

Sosyal Medyada Biz}

Yrd. Doc. Dr. Turhan BİLGİLİ-CV

turhan-bilgili Yrd. Doc. Dr. Turhan BİLGİLİ

Tedarik Zinciri Uzmanı                                                                  

1964 yılında İstanbul’da doğan Yrd.Doç.Dr. Turhan BİLGİLİ, sırasıyla Kuleli Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulu’ndan mezun oldu. Aktif ve profesyonel askeri yaşantısının başlangıcında U.S. Army Transportation Center’dan (Virginia/ABD) mezun olduktan sonra Somali’de BM Harekâtı’ndaki çok uluslu harekâtta lojistik
görevlerde rol aldı.

Başlıca; uluslararası lojistik yönetimi, stratejik yönetim, ulaştırma yönetimi, lojistik planlama ve modelleme, üretim işlemler yönetimi, tedarik zinciri yönetimi, pazarlama araştırmaları, lojistik bilgi sistemleri, depolama
ve ulaştırma mevzuatı konularında uzmanlaşan ve ders veren Yrd.Doç.Dr. BİLGİLİ, 4 yıl süreyle NATO’nun Güneydoğu Avrupa Müşterek Komutanlığı’nda istihdam edilmiş, lojistik plan subaylığı görevinde bulunmuş, 2000‐2001 yıllarında Kosova’daki Çokuluslu NATO Kh.nda (KFOR 4) görev yapmış ve bu süreçte 39 ülkenin lojistik veri iletişiminde lider kadroda yer almıştır. Askeri görevleri süresince UNOSOM II ve KFOR 4 madalyaları ile taltif edilen Ulaştırma Yarbay (E) Turhan BİLGİLİ; Kara Harp Okulu’nda “Sistem Mühendisliği” programına müteakip, yüksek lisansını DEÜ Toplam Kalite Yönetimi ABD’nda ve doktorasını DEÜ Denizcilik İşletmeleri Yönetimi ABD’nda tamamlamış, Eğt. ve Doktrin Komutanlığı bünyesinde kurulan Loj.Ynt.Okl.nun yapılandırılması sürecinde rol almış, sınıf okullarında NATO Lojistik Kurul Başkanı ve Lojistik ve Ulaştırma Yönetimi Kurul Başkanı görevlerinde bulunmuş, “Soldier Supporting Soldiers” adlı eserin Türkçeye kazandırılmasında eş editörlük yapmış, lojistik alanda birçok bildiri ve makaleye imza atmıştır.

Yrd.Doç.Dr. Turhan BİLGİLİ, Taylor & Francis Group’a eleştirmen, ARBİS (TÜBİTAK) ve LODER’e eğitmen olarak üyedir. 28 Nisan 2009 itibariyle Lojistik ve Ulaştırma Enstitüsü (İngiltere) – CILT (UK) tarafından “Seçkin Üye” olarak onay görmüş bulunmaktadır. BİLGİLİ, hem Başbakanlık DTM İGEME’de Tedarik Zinciri Yönetimi ve Lojistik Yönetiminde hem de Mayıs 2011’den itibaren IRU Akademisinin CPC Manager eğitmenidir.
Akademik çalışmalarına Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü’nde başlayan ve halen sektörde danışmanlık ile Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda Lojistik Program Başkanı olarak dersler veren Yrd.Doç.Dr. BİLGİLİ, evli, iki kız çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

CV İndirmek İçin TIKLAYINIZ!