+90 212 603 23 23

Sosyal Medyada Biz}

Abdullah ÖNGÜN-CV

Abdullah ÖNGÜN

Kıdemli Yönetim Danışmanı, CMC*

İstanbul Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur. Maltepe Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. Beykent Üniversitesi İşletme Yönetiminde Doktora programına devam etmektedir.

Profesyonel iş hayatından sonra 2002 yılından beri “Yönetim Danışmanı” ve “Eğitmen” olarak çalışmaktadır.

2002 yılından itibaren kesintisiz olarak 19 yıl süresince çok sayıda danışmanlık projesi yönetmiştir. Farklı sektörlerde 80’den fazla firmada 100’ün üzerindeki projede kurumsal yönetim, yeniden yapılanma, aile yönetimi, stratejik yönetim, kâra geçirme ve verimlik artırma, marka oluşturma, kalite yönetimi, şirket kurtarma, franchisee ve mağazalaşma, satış ve pazarlama vb. konularda danışmanlık projelerini üstlenmiştir.

Abdullah ÖNGÜN Profesyonel çalışma hayatı boyunca, üst düzeyden başlayarak, her kademedeki yönetici ve personele, 1000’in üzerinde seminer vermiştir. Modern işletme yönetimi, profesyonel yöneticilik, Kurumsal yönetim, Stratejik yönetim, pazarlama ve marka yönetimi, Aile Şirketleri Yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, İletişim Eğitimi, İnsan Kaynakları Eğitimi, Rekabet Stratejisi ve Sürdürülebilirlik, Süreç Analizi, vb. alanlarda birçok eğitimler vermiştir.

Ekonomi Bakanlığı tarafından Eğitmen & Danışman olarak yetkilendirilmiştir.

2013 yılında uluslararası bir danışmanlık sertifikasyonu olan CMC (Sertifikalı Yönetim Danışmanı-Certified Management Consultant) unvanını almıştır.

Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) tarafından Kurumsal Derecelendirme Uzmanı olarak sertifikalandırılmıştır.

Danışmanlık hayatı boyunca; Gıda, Mobilya, Otomotiv, Sağlık, Kozmetik, Makine, Lojistik, Franchisee, Fastfood, Perakendecilik, Toptancılık, Kimya, Beyaz Eşya, Plastik Sanayi, Hukuk, Medya, Reklam Ve Tanıtım, Tekstil, Eğitim, İnşaat, Gayrimenkul, Mimarlık, Tarım, Hayvancılık, Sivil Toplum Kuruluşları vb. birçok sektöre danışmanlık yapmıştır.

Danışman olarak proje yürüttüğü bazı markalar; Eyfel parfüm, Üçel Otomotiv, Mayem Alüminyum, Gülbudak tarım işletmeleri, Tunay yapı, Tecirler Ahşap, Nitrocare, ofisline ofis mobilya, Calinos Holding, Çiğköftem, Nobel, Merrily Alyans, Dilanbebe, Çokal Mobilya, Şengürler Grup, Gaysan Mobilya, Şanver Helva, Yelkenciler Endüstriyel Mutfak, Çakır Ahşap, Mürboy Boya, Yazlar Kiremit, Türkili Konserve, Türkova Süt ürünleri, Barmak Makine, Aktıp Tıp Merkezi, Akmazlar Grup, Selko Ateş Tuğla, Madeş Ofis Mobilya, Yelpen, Çelebi Hukuk Bürosu, Çömeler Giyim Mağazaları, Balkaya Pastaneleri

CV İndirmek İçin TIKLAYINIZ!